Seura palkitsee

Seura palkitsee 2017-11-27T10:32:26+00:00

Julius Kascakin pokaali: vuoden tulokas

2017 Emil Pasanen
2016 Julia Särkkä
2015 Emilia Sundell
2014 Jerry Molin
2013 Katie FitzPatrick
2012 Rasmus Viitala
2011 Teo Tuominen
2010 Jonas Hallbäck
2009 Casper Nykopp ja Filip von troil
2008 ei jaettu
2007 Juha Ellonen
2006 Benjamin Nyman
2005 Mikael Lassooy
2004 Jonas Hallbäck
2003 Walter Estlander
2002 Edgar Nordström

R. Limnellin muistopokaali:
vuoden alle 14-vuotias poikajuniori

2017 Einari Kilpinen
2016 Jerry Molin
2015 Jerry Molin
2014 Teo Tuominen
2013 Erik Lassila
2012 Erik Lassila
2011 Erik Lassila
2010 Filip von Troil
2009 Mikael Lassooy
2008 Mikael Lassooy
2007 Daniel Lassooy
2006 Daniel Lassooy
2005 Daniel Lassooy
2004 Paavo Viinikainen
2003 Paavo Viinikainen
2002 Sami Nevanlinna

Caron malja: vuoden tyttöjuniori

2017 Emilia Sundell
2016 Petra Pettilä
2015 Petra Pettilä
2014 Olivia Gube
2013 Olivia Gube
2012 Olivia Gube
2011 Elisa Vihonen
2010 Teresa Hotanen
2009 Teresa Hotanen
2007 ei pelattu
2006 ei pelattu
2005 Kristiina Saarimaa
2004 ei pelattu
2003 Sanna Vihervaara

Limun pokaali: vuoden poikajuniori

2017 Erik Lassila
2016 Erik Lassila
2015 Erik Lassila
2014 Erik Lassila
2013 Benjamin Nyman
2012 Jonas Hallbäck
2011 Daniel Lassooy
2010 Daniel Lassooy
2009 Daniel Lassooy
2008 Daniel Lassooy

Lähitapiolan pokaali: Vuoden seurateko

2017 Tennisliigan ottelu GT-HVS /Pekka Vihonen
2016 Susanna Etumäki
2015 Pekka Vihonen
2014 Kirsi Lassooy

Lähitapiolan lahjoittamat rahasto/tavarapalkinnot

Vuoden ohjaaja

2017 Erik Lassila
2016 Jannica Almén
2015 Leena Virta
2014 Liwei Yin
2013 Juha Ellonen

Vuoden senioripelaaja

2017 Ulrika Pursiainen
2016 Janne Holli
2015 Susanna Etumäki
2014 Alexander Lindholm
2013 Ritva Häyrinen-Immonen

Vuoden sarjatennispelaaja

2017 Veera Nurmi
2016 Verneri Tuomi
2015 Panu Virtanen
2014 Janne Viitala
2013 Alexander Lindholm

Vuoden vapaaehtoistyöntekijä

2017 Pekka Vihonen
2016 Tony Lassooy
2015 Ralf Ramm-Schmidt
2014 Juhapekka Suutarinen
2013 Pekka Vihonen

Minitennispelaajat

2017 Ella Tuomikoski ja Jonathan Kolehmainen
2016 Anne Moed ja Lucas Korsström
2015 Anne Moed ja Eevert Heliskoski

Miditennispelaajat

2017 Anne Moed ja Lukas Korsström
2016 Anna Vilhunen ja Eevert Heliskoski
2015 Inkeri Haakana ja Niklas Korsström

Vihreän pallon pelaajat

2017 Stina Svennas ja Niklas Korsström
2016 Inkeri Haakana ja William Schröder
2015 Alexandra Tigerstedt ja Eemil Pasanen

GT Team -pelaajat

2017 Salla Kaukonen ja Filip Nars
2016 Eemil Pasanen ja Salla Kaukonen
2015 Annette Leppä ja Einari Kilpinen