Kotihalli

FREEDOM FUND arena

Ristihaantie 2

02750 Espoo

09-84934310

asiakaspalvelu@freedomfundarena.fi

 

Peliaika

lauantaisin alkaen klo 17.00

Kotiotteluiden varauskalenteri 2017-2018

GT sarjatennissäännöt kaudelle 2017-2018

 

Joukkueet sisäkaudella 2017-2018


GT 1, Norpe Tennisliiga

www.tennisliiga.fi

 

Hannu Piiroinen, kapteeni, hannu.piiroinen(at)storaenso.fi

 

GT 2, 4. divisioona

Tero Huostila

Henrik Sandelin

Lauri Ant-Wuorinen

Mika Raulas

Alberto Politi

Kenneth Söderholm

Jaakko Nevanlinna

Juhapekka Suutarinen, kapteeni, juhapekkas(at)outlook.com

 

GT 3,  4. divisioona

Chi Peng

Aleksi Hautamäki

Kenneth Nylander

Mikko Virtanen

Kimmo Hyttinen, kapteeni, kimmo.hyttinen@netti.fi, 044 544 3346

 

GT 4, 5.divisioona

Ville Hukkinen, kapteeni, ville(at)hukkinen, 050-4420868

Ari Kaarakainen

Vesa Ruokonen

Seppo Raiski

 

GT 5, 4. divisioona  

Erik Lassila

Teo Tuominen

Jerry Molin

Andreas Tirkkonen

Martin Tirkkonen

Jani Turunen

Ismo Laukkanen

Ville Miettinen

Tuomas Lassila, kapteeni, tuomas.lassila(at)fimnet.fi

 

GT 1 Naiset, Norpe Tennisliiga

www.tennisliiga.fi

Veera Nurmi, kapteeni, veera.nurmi(at)granitennis.fi

Nanette Nylund

Laura Pennanen

Minna Rautajoki

Susanna Etumäki

 

GT 2 Naiset

Emilia Sundell

Annette Leppä

Petra Pettilä, kapteeni

Sanna Alander

Julia Särkkä

Varakapteeni: Ville Pettilä, ville.pettila@hus.fi, 050-4271715

SENIORIJOUKKUEET

Miehet 45, SM-liiga

Janne Viitala, kapteeni, janne.viitala(at)icloud.com

Janne Holli

Alexander Lindholm

 

Miehet 45, 1. divisioona, lohko A

Marcus Blomfelt, kapteeni. marcus.blomfelt(at)castren.fi

Kristian Nybergh

Patrik Stenholm

Markus Stenholm

 

Miehet 60, 2. divisioona, lohko D

Jaakko Nevanlinna, kapteeni, jaakko.nevanlinna(at)pp.inet.fi

Jerker Sandelin

Jouko Tirronen

Harri Pursiainen

 

Miehet 70, 2.divisioona, lohko B

Bengt Juslin, kapteeni, bengt.juslin(at)kolumbus.fi

Jukka Ylikoski

Into Schaaf

Per Rosenberg

Pekka Mäkelä

 

Miehet 75, 1.divisioona, lohko A

Jukka Ylikoski,  jukka.ylikoski(at)fimnet.fi

Into Schaaf, kapteeni

 

Naiset 35, SM-liiga

Kati Männistö, kapteeni, kati.mannist0(at)espoo.fi, 040-7034477

Susanne Mansner

Sophie Berggårdh

Jessica Ylitalo

 

Naiset 40, 1.divisioon

Tuula Aro, kapteeni, tuula.aro(at)gmail.com, 040-5301673

Maria Itkonen

Sophie Berggårdh

Jessica Ylitalo

Aza Sungatullina

 

Naiset 45, 1.divisioona

Eva Kohonen, kapteeni, evakohonen(at)gmail.com, 040-7501110

Kirsi Paakkari

Liwei Yin

Kirsi Lassooy

Mari Päivinen

 

Naiset 50, 1. divisioona

Kirsi Paakkari, kapteeni, kirsi.paakkari(at)smt.fi, 050-3822025

Kirsi Lassooy

Liwei Yin

Eva Kohonen

Mari Päivinen

Tiina Nystén