Kotihalli

Targa arena
Ristihaantie 2
02750 Espoo
09-84934310
info@targaarena.fi

 

Peliaika

lauantaisin alkaen klo 17.00

Kotiotteluiden varauskalenteri

GT sarjatennissäännöt kaudelle 2019-2020

 

Joukkueet sisäkaudella 2018-2019

 

TEHO SPORT Tennisliiga

GT 1 MIEHET

www.tennisliiga.fi

Andreij Kapas (Puola)
Karol Drzewiecki(Puola)
Juho Paukku
Verneri Tuomi
Mikael Martikainen
Alexander Lindholm
Aaron Prandstetter
Jonas Hallbäck
Hannu Piiroinen, kapteeni, hannu.piiroinen(at)storaenso.fi

 

GT 1 NAISET

www.tennisliiga.fi

Ella Tuomela
Emelie Gabran
Sade Scharlin
Salla Kaukonen
Veera Knuuti, kapteeni, veera.knuuti(at)granitennis.fi

 

Yleinen sarjatennis

NAISET

GT 2 

Emilia Sundell
Annette Leppä
Petra Pettilä,
Sanna Alander
Sofia Svennas
Julia Särkkä

kapteeni Anders Svennas, anders.svennas@fi.ey.fi

MIEHET

GT 2, 4. divisioona

Henrik Sandelin
Lauri Ant-Wuorinen
Mika Raulas
Alberto Politi
Kenneth Söderholm
Jaakko Nevanlinna
Juhapekka Suutarinen, kapteeni, juhapekkas(at)outlook.com

 

GT 3,  4. divisioona

Tero Huostila
Chi Peng
Kenneth Nylander
Kimmo Hyttinen, kapteeni, kimmo.hyttinen@netti.fi, 044 544 3346

 

GT 4, 5.divisioona

Ville Hukkinen, kapteeni, ville(at)hukkinen, 050-4420868
Ari Kaarakainen
Vesa Ruokonen
Seppo Raiski

 

GT 5, 3. divisioona  

Erik Lassila
Martin Tirkkonen
Andreas Tirkkonen
Teo Tuominen
Janne Viitala
Rasmus Viitala

Tuomas Lassila, kapteeni, tuomas.lassila(at)fimnet.fi

 

GT 6, 4. divisioona

Einari Kilpinen
Filip Nars
Eemil Pasanen
Max Henriksen

 

GT 6, 4.divisioona

Niki J. Welling (kapteeni), iudexniki@gmail.com, 040-5768895
Henri Isohanni
Christoffer Rosqvist
Sebastian Aarnio

 

SENIORIJOUKKUEET

NAISET

Naiset 30, SM-liiga

Veera Knuuti, kapteeni, veera.knuuti@granitennis.fi, 040-7231161
Micaela Björnström
Lotta Immeli

 

Naiset 35, SM-liiga

Kati Männistö, kapteeni, kati.mannist0(at)espoo.fi, 040-7034477
Susanne Mansner
Sophie Berggårdh
Jessica Ylitalo

 

Naiset 40, 1.divisioon

Tuula Aro, kapteeni, tuula.aro(at)gmail.com, 040-5301673
Maria Itkonen
Sophie Berggårdh
Jessica Ylitalo
Aza Sungatullina

 

Naiset 45, 1.divisioona

Eva Kohonen, kapteeni, evakohonen(at)gmail.com, 040-7501110
Kirsi Paakkari
Kirsi Lassooy
Tiina Nystén

 

Naiset 55, 1. divisioona

Kirsi Paakkari, kapteeni, kirsi.paakkari(at)kalevalakoru.fi, 050-3822025
Kirsi Lassooy
Eva Kohonen
Tiina Nystén

 

MIEHET

Miehet 35, SM-liiga

Kimmo Hyttinen, kapteeni, kimmo.hyttinen@netti.fi
Kenneth Nylander
Chi Peng
Matias Pälve

 

Miehet 45, 1. divisioona, lohko A

Marcus Blomfelt, kapteeni. marcus.blomfelt(at)castren.fi
Kristian Nybergh
Patrik Stenholm
Markus Stenholm

 

Miehet 60, 2. divisioona, lohko D

Jaakko Nevanlinna, kapteeni, jaakko.nevanlinna(at)pp.inet.fi
Jerker Sandelin
Jouko Tirronen
Harri Pursiainen

 

Miehet 70, 2.divisioona, lohko B

Bengt Juslin
Jukka Ylikoski
Into Schaaf
Per Rosenberg, kapteeni, per.rosengren(at)fimnet.fi
Pekka K.K. Mäkelä

 

Miehet 75, SM-liiga

Jukka Ylikoski,  jukka.ylikoski(at)fimnet.fi
Into Schaaf, kapteeni
Pekka K.K. Mäkelä