Kotihalli

TARGA arena
Ullanmäentie 21
02750 Espoo
09-84934310
targaarena@targaarena.fi

 

Peliaika

LAUANTAISIN kaikki viisi kenttää alkaen klo 17.00

SUNNUNTAISIN kenttä 4 klo 10-14 ja kenttä 4 klo 10-12

Kotiotteluiden varauskalenteri

Sarjatennissäännöt

 

Joukkueet sisäkaudella 2021-2022

***päivitetään***

 

TEHO SPORT Tennisliiga

GT 1 MIEHET

www.tennisliiga.fi
Andreij Kapas (Puola)
Karol Drzewiecki(Puola)
Juho Paukku
Oskar Antinheimo
Mika Julin
Verneri Tuomi, kapteeni, verneri.tuomi@granlund.fi, 044-0711363
Aaron Prandstetter
Jaan Brunken

 

Yleinen sarjatennis

NAISET

GT 1
Sofia Svennas
Stina Svennas
Mini Kreliats

kapteeni Anders Svennas, anders.svennas@fi.ey.fi, 040-5482798

 

GT 2
Salla Kaukonen
Anne Moed
Nicole Charpentier

kapteeni Tinna Långström, tinna.langstrom@ilena.fi, 040-5236624

 

MIEHET

GT 2, 2. divisioona
Teo Tuominen, kapteeni, 044-2013614

GT 3,  3. divisioona
Filip Nars
Max Henriksen
Pekka Lanne

kapteeni Fredrik Nars, 050-5947534

GT 4, 3.divisioona

Joachim Björnström
Erik Hörhammer
Niki J. Welling
Kent Lindholm
Henri Isohanni, kapteeni, henri.isohanni@gmail.com

GT 5, 4. divisioona  

Tero Huostila
Chi Peng
Kenneth Nylander
Kimmo Hyttinen, kapteeni, kimmo.hyttinen@netti.fi, 044 544 3346

GT 6, 4. divisioona

Henrik Sandelin
Lauri Ant-Wuorinen
Mika Raulas
Alberto Politi
Kenneth Söderholm
Jaakko Nevanlinna
Juhapekka Suutarinen, kapteeni, juhapekkas(at)outlook.com, 0400-581878

 

GT 7, 5.divisioona

Ville Hukkinen, kapteeni, ville(at)hukkinen, 050-4420868
Ari Kaarakainen
Vesa Ruokonen
Seppo Raiski

 

SENIORIJOUKKUEET

NAISET

Naiset 30, SM-liiga
Veera Knuuti, kapteeni, veera.knuuti@granitennis.fi, 040-7231161
Micaela Björnström
Lotta Immeli
Carita Björnström
Mio Itkonen

Naiset 35, SM-liiga
Kati Männistö, kapteeni, kati.mannist0(at)espoo.fi, 040-7034477
Sophie Berggårdh
Jessica Ylitalo
Mio Itkonen
Aza Sungatullina
Sari Nevanlinna
Hanna Raunio

Naiset 40, SM-liiga
Tuula Aro, kapteeni, tuula.aro(at)gmail.com, 040-5301673
Maria Itkonen
Sophie Berggårdh
Jessica Ylitalo
Aza Sungatullina
Sari Nevanlinna

Naiset 40, 1-divisioona
Taija Rauhala-Lindfors, kapteeni 050-5880497
Suvi Svennas
Anne Saari

Naiset 45, 1-divisioona
Eva Kohonen, kapteeni, evakohonen(at)gmail.com, 040-7501110
Kirsi Paakkari
Kirsi Lassooy
Tiina Nystén

Naiset 50, 1-divisioona
Maria Itkonen
Nina Uusitalo, kapteeni

Naiset 50, 1-divisioona
Laura Aalberg, kapteeni
Kristiina von Konow
Sari Miettinen
Mervi Ryynänen
Nina Lehtinen

 

MIEHET

Miehet 35, SM-liiga
Ilkka Antila
Mikko Puoskari
Matias Pälve
Juha Sillanpää
Kimmo Hyttinen
Chi Peng, kapteeni

Miehet 45, 1. divisioona, lohko A 
Marcus Blomfelt, kapteeni, marcus.blomfelt(at)castren.fi
Kristian Nybergh
Patrik Stenholm
Markus Stenholm
Miehet 65, 1. divisioona, lohko D 
Jaakko Nevanlinna, kapteeni, jaakko.nevanlinna(at)pp.inet.fi
Jerker Sandelin
Jouko Tirronen
Harri Pursiainen
Miehet 75, 1.divisioona, lohko B
Bengt Juslin
Jukka Ylikoski
Into Schaaf
Per Rosenberg, kapteeni, per.rosengren(at)fimnet.fi
Pekka K.K. Mäkelä
Miehet 80, SM-liiga
Jukka Ylikoski, kapteeni, jukka.ylikoski(at)fimnet.fi
Into Schaaf
Pekka K.K. Mäkelä