Föreningen belönar

Föreningen belönar 2018-12-18T10:43:29+00:00

Julius Kascakin pokal: årets nykomling

2018 Matias Vilhunen
2017 Eemil Pasanen
2016 Julia Särkkä
2015 Emilia Sundell
2014 Jerry Molin
2013 Katie FitzPatrick
2012 Rasmus Viitala
2011 Teo Tuominen
2010 Jonas Hallbäck
2009 Casper Nykopp ja Filip von troil
2008 ei jaettu
2007 Juha Ellonen
2006 Benjamin Nyman
2005 Mikael Lassooy
2004 Jonas Hallbäck
2003 Walter Estlander
2002 Edgar Nordström

R. Limnellin minnespokal:
årets under 14-åriga pojkjunior

2018 Einari Kilpinen
2017 Einari Kilpinen
2016 Jerry Molin
2015 Jerry Molin
2014 Teo Tuominen
2013 Erik Lassila
2012 Erik Lassila
2011 Erik Lassila
2010 Filip von Troil
2009 Mikael Lassooy
2008 Mikael Lassooy
2007 Daniel Lassooy
2006 Daniel Lassooy
2005 Daniel Lassooy
2004 Paavo Viinikainen
2003 Paavo Viinikainen
2002 Sami Nevanlinna

Caros pokal: årets flickjunior

2018 Natalia Papshev
2017 Emilia Sundell
2016 Petra Pettilä
2015 Petra Pettilä
2014 Olivia Gube
2013 Olivia Gube
2012 Olivia Gube
2011 Elisa Vihonen
2010 Teresa Hotanen
2009 Teresa Hotanen
2007 ei pelattu
2006 ei pelattu
2005 Kristiina Saarimaa
2004 ei pelattu
2003 Sanna Vihervaara

Limus pokal: årets pojkjunior

2018 Niklas Korsström
2017 Erik Lassila
2016 Erik Lassila
2015 Erik Lassila
2014 Erik Lassila
2013 Benjamin Nyman
2012 Jonas Hallbäck
2011 Daniel Lassooy
2010 Daniel Lassooy
2009 Daniel Lassooy
2008 Daniel Lassooy

Lähitapiolas pokal: Årets föreningsbragd

2018 Timo Etumäki
2017 Tennisliigaottelu GT-HVS/Pekka Vihonen
2016 Susanna Etumäki
2015 Pekka Vihonen
2014 Kirsi Lassooy

Lähitapiolas donerade pris

Årets ledare
2018 Petra Pettilä
2017 Erik Lassila
2016 Jannica Almén
2015 Leena Virta
2014 Liwei Yin
2013 Juha Ellonen

Årets seniorspelare
2018 Into Schaaf
2017 Ulrika Pursiainen
2016 Janne Holli
2015 Susanna Etumäki
2014 Alexander Lindholm
2013 Ritva Häyrinen-Immonen

Årets seriespelare
2018 Andriej Kapas
2017 Veera Nurmi
2016 Verneri Tuomi
2015 Panu Virtanen
2014 Janne Viitala
2013 Alexander Lindholm

Årets frivilliga
2018 Salla Kaukonen
2017 Pekka Vihonen
2016 Tony Lassooy
2015 Ralf Ramm-Schmidt
2014 Juhapekka Suutarinen
2013 Pekka Vihonen

Minitennisspelaret

2018 Matilda Schröder ja Isak Voutilainen
2017 Ella Tuomikoski ja Jonathan Kolehmainen
2016 Anne Moed och Lucas Korsström
2015 Anne Moed och Eevert Heliskoski

Miditennisspelare

2018 Selma Samaledtin ja Alejandro Renalis
2017 Anne Moed ja Lukas Korsström
2016 Anna Vilhunen och Eevert Heliskoski
2015 Inkeri Haakana och Niklas Korsström

Årets gröna bollsspelare

2018 Ella Tuomikoski ja Alex Sundberg
2017 Stina Svennas ja Niklas Korsström
2016 Inkeri Haakana och William Schröder
2015 Alexandra Tigerstedt och Eemil Pasanen

GT Team spelare

2018 Mimi Khreliats ja Eevert Heliskoski
2017 Salla Kaukonen ja Filip Nars
2016 Eemil Pasanen och Salla Kaukonen
2015 Annette Leppä och Einari Kilpinen